KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13568018
nr 1356 8018
Jean Otto Wilhelm Sjölander
(1857-1932), Sverige
Pasteller, Ett par. Signerade, daterade 1919 respektive 1920. Pastell, 59x46 cm
Jean Otto Wilhelm Sjölander, svensk bildkonstnär född 1857, död 1932.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:46:08
26/10 14:11:03
26/10 18:12:21
Jean Otto Wilhelm Sjölander
Läs mer om Jean Otto Wilhelm Sjölander